Заходи Уряду із забезпечення логістичних маршрутів


Квітень 01
13:48 2022

У рамках забезпечення «Логістики воєнного часу» Уряд продовжує вживати заходів з метою забезпечення стабільної роботи нових логістичних маршрутів.

Понад 70% світового товарообігу сьогодні припадає на морські перевезення, від стабільності яких залежить світовий економічний розвиток, зокрема України. Однак, у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, загострення військово-політичної ситуації в Україні та військовими ризиками страховими компаніями вже не забезпечується покриття страховими виплатами для суден, які слідують до північно-західної частини Чорного моря та українських портів у Азовському морі.

Одночасно, покриття продовжують забезпечуватись для морських українських портів Дунайського регіону. Йдеться про можливість повноцінної роботи лише трьох українських морських портів: Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ. Їх роль набуває пріоритетного значення.

Наразі неможливе здійснення експорту основних вантажів (зерно, руда, чорні метали тощо) через порти нашої держави. Тому виникла необхідність перенаправлення вантажопотоків через міжнародні залізничні переходи України у Республіку Польща, Словацьку Республіку, Румунію, Угорщину та далі у Західну Європу.

З метою забезпечення подальшої можливості заходу суден в умовах військової агресії в порти України Дунайського регіону та з метою стабілізації ситуації перевезень з використанням залізниці, забезпечення гарантій для судновласників, залізничних перевізників і страхових компаній 30 березня 2022 року Урядом прийнято розпорядження № 255-р «Деякі питання гарантування безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом». Текст розпорядження за посиланням: https://bit.ly/3DpV000

Розпорядженням передбачено виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та воєнних дій на території України, та у разі відмови страхувальниками у наданні страхового покриття.

Відшкодування передбачено для фрахтувальників, операторів та/або власників морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав — у разі перебування таких суден в акваторії українських портів у Дунайському регіоні, а також для власників та/або операторів рухомого складу, допущеного до обігу залізницями колії європейського стандарту — у разі перебування такого рухомого складу на території України.

Такі заходи дають можливість уникнути проблем у зв’язку з потенційною загрозою значного росту вартості страхування для цих українських портів, а також вірогідних відмов страховими компаніями суднам у даному регіоні.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 6 від 23 січня 202...

Прочитайте повну статтю

АРМА спрямувало понад 423 мільйони гривень до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії

Прочитайте повну статтю

Керівництво Верховної Ради України, народні депутати України, керівництво та працівники Апарату...

Прочитайте повну статтю

Цифровізація геологічної інформації – серед пріоритетів роботи Держгеонадр

Прочитайте повну статтю

Відбувся другий раунд консультацій з Європейською Комісією щодо підготовки Дорожньої карти з ве...

Прочитайте повну статтю

Посилення відповідальності за порушення санкцій: відбулося експертне обговорення законопроєкту

Прочитайте повну статтю

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами

Прочитайте повну статтю

Протягом року на Закарпатті оформлено 621 посвідку на тимчасове проживання в Україні

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь