Житомирська громада та ґміна Равич стали партнерами


Грудень 23
15:21 2022

23 грудня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та бурмістр ґміни Равич Гжегож Кубік підписали угоду про партнерство. Попередньо відповідне рішення підтримали члени виконавчого комітету міської ради.

Про це повідомили на сторінці Житомирської міської ради в соціальній мережі.

Зазначається, що історія стосунків з невеличким польським містом з великим серцем почалася з перших днів повномасштабного вторгнення. Від 24 лютого Равич прийняв 650 українських жінок.

«Це місто формувало і надавало допомогу, шукало партнерів, аби зібрати гумвояж для Житомира. Вражений, наскільки близько до серця польський народ взяв наш біль. І наскільки активно кинувся допомагати. Дякую, Равич! Всім, хто не лишив на самоті наших жінок і дітей. Хто збирав і формував гуманітарні вантажі. Дякую за політичну, моральну, духовну підтримку і за те, що ми єдині у цій боротьбі », — сказав під час онлайн зустрічі з представниками ґміни Равич Житомирський міський голова.

За час співпраці Равич сформував і передав Житомиру 50 тон гуманітарної допомоги. У ґміні діє центр підтримки для українських жінок та дітей. Вимушені переселенці отримують підтримку, психологічну допомогу, їм допомагають знайти себе на новому місці.

«Ми робимо все, аби українці почувалися, як удома», — зазначив бурмістр Гжегож Кубік.

Нагадаємо, у листопаді Житомир розпочав співпрацю з Метрополією польських міст Ґданськ, Ґдиня та Сопот.

В березні Міністерство розвитку громад та територій України ініціювало Міжнародний марафон місцевого самоврядування, спрямований на привернення уваги муніципалітетів світу до трагедії українських громад та активізації процесу налагодження побратимських відносин.

16 грудня Мінрегіон презентував інструменти для громад, які допоможуть налагоджувати партнерство із зарубіжними муніципалітетами - «Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства», створеного у співпраці Мінрегіону та Програми Ради Європи «Децентралізація та реформа публічної адміністрації в Україні», та електронної платформи «Партнерство задля відновлення та розвитку», розробленої спільно зі швейцарсько-українським проектом «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програмою «U-LEAD з Європою».

Громадам варто також звернути увагу, що на електронній платформі можна заповнити заявку щодо бажаної співпраці з конкретним зарубіжним муніципалітетом, натиснувши кнопку «Співпрацювати».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук обговорив із ОБСЄ безпекову ситуацію в Україні та притягнення росії до відпові...

Прочитайте повну статтю

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь