Аудит бюджету Луцька: майже 800 млн грн порушень, втрачені квартири для учасників АТО та «подаровані» мільйонні борги забудовникам


Квітень 16
12:02 2026

Державна аудиторська служба Україна завершила аудит бюджету Луцької міської громади за період з 1 січня 2020 до 30 вересня 2025 р.

Загальна сума виявлених порушень сягнула до 800 млн грн, з яких збитків – майже 400 млн грн.

Ключові епізоди фінансових невідповідностей стосуються діяльності Управління капітального будівництва Луцької міської ради та «маніпуляцій» з житловим фондом громади.

Через сумнівні рішення посадовців місто недоотримало десятки квартир вартістю понад 75 млн грн, а забудовникам роками «пробачали» несплачені до бюджету міста мільйони від пайової участі.

Так, згідно з умовами конкурсу на забудову земельної ділянки, інвестор мав передати громаді 13% від загальної площі збудованого житла. При підписанні остаточного договору Управління капітального будівництва погодилося на фіксовану кількість – лише 13 квартир, незалежно від масштабів будівництва. У результаті заміни відсотків на фіксовані одиниці місто втратило житла на суму майже 20 млн гривень.

Інший епізод стосувався земельної ділянки, яку в 2015 році міськрада передала профільному Управлінню для будівництва багатоповерхівок. Згідно ухваленого радою рішення, 8% житлової площі мали бути передані місту для подальшого виділення сім’ям загиблих та учасникам АТО. Проте згодом Управління передає ділянку в суборенду одному із найбільших забудовників Волині. Суборенда відбулася без укладання інвестиційного договору, де мали бути прописані ті самі 8% для військових. Як наслідок: забудовник ввів у експлуатацію три будинки площею понад 16,6 тис. м.кв., а громада не отримала жодного метра. Це завдало збитків бюджету на суму 56 млн грн.

Окрім цього, аудит виявив, що ряд забудовників, які неодноразово отримували земельні ділянки, не сплачували роками пайові внески на розвиток інфраструктури міста, хоча розпочали будівництво ще до січня 2021 року. Попри те, що об’єкти давно введені в експлуатацію, Управління капітального будівництва протягом майже 6 років не ініціювало жодного судового позову, який би дозволив місту отримати від забудовників заборговану пайову участь – що становить 45,6 млн грн.

Наразі матеріали аудиту готуються до передачі в правоохоронні органи.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь