Держаудитслужба і НСЗУ підбили підсумки 2025 року щодо перевірки медичних закладів


Березень 18
18:04 2026

Держаудитслужба, Національна служба здоров’я України й Асоціація міст України провели спільний семінар, на якому було проаналізовано результати контрольних заходів в закладах охорони здоров’я, проведених протягом 2025 року, і визначили кроки співпраці на поточний рік.

Як зазначила у своєму виступі Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва, «в умовах воєнного стану вкрай важливо берегти державні фінанси, особливо у галузі, яка опікується порятунком людей».

«Фінансовий контроль у медичній сфері – це лише один з істотних елементів для забезпечення населення якісними медичними послугами. Досягнути економії коштів можливо лише у тісному партнерстві між усіма учасниками цього процесу: аудиторами, Службою здоров’я та медичними закладами.

Переважна більшість порушень, які фіксує Держаудитслужба, не пов’язані з умисними діями посадовців – це результат неуважного ставлення до умов договору та можливостей закладів надавати ті чи інші медичні послуги.

Тому нам всім разом необхідно знайти таку модель взаємодії, щоб мінімізувати подібні випадки», – підкреслила Голова Держаудитслужби.

Окрему увагу учасники семінару приділили особливостям публічних закупівель у медичній сфері та результатам автоматичного моніторингу надавачів медичних послуг.

Алла Басалаєва зауважила, що Держаудитслужба підтримує перехід від «найдешевшого» до «найнеобхіднішого» у публічних закупівлях.

«Ми виступаємо за впровадження нецінових критеріїв оцінки тендерних пропозицій – цей підхід є особливо актуальним для сфери медицини. Тому покладаємо велику надію на нову редакцію Закону «Про публічні закупівлі», – резюмувала Голова Держаудитслужби.

Нагадаємо, що у 2025 році – з метою забезпечення більш ефективного та раціонального використання коштів, які спрямовуються державою закладам охорони здоров’я, – Держаудитслужба, Міністерство охорони здоров’я та НСЗУ підписали Меморандум про співпрацю. На семінарі також йшлося про зміни та спільні напрацювання, які вдалося досягнути за цей час у рамках даної співпраці.

За результатами заходу учасники відзначили важливість подальшої взаємодії між Держаудитслужбою, НСЗУ та органами місцевого самоврядування для вдосконалення механізмів контролю за використанням державних коштів у медичній сфері.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь