Сенсація

ДСНС показали роботу найбільшої пожежної автоцистерни Одещини


Липень 11
18:15 2024

Пожежна автоцистерна вміщає близько 13 тонн води й піноутворювача і є найбільшою в Одеському гарнізоні ДСНС. ЇЇ ще називають «пожежний Хаймарс». Про цю техніку та її роботу на Одещині йдеться у новому випуску відеопроєкту "Техніка, що рятує".

Щоденно ворог б’є по українських містах і селах, руйнуючи лікарні, школи, житлові будинки, критичну інфраструктуру. Одещина, як й інші області України, під систематичним прицілом росіян.

Тож, чим потужніша техніка, чим більша її кількість, тим ширшими є спроможності надзвичайників рятувати людей і майно. Одним зі зразків такої потужної техніки є переданий Благодійним фондом The Howard G. Buffett Foundation (HGBF) автомобіль Kronenburg MAC-12 Crashtender.

Наразі він є найбільшою пожежною автоцистерною в Одеському гарнізоні ДСНС України, адже може вмістити близько 13 тонн вогнегасних речовин (12 150 л води та 740 л піноутворювача).

Машина досить габаритна – її довжина складає 10,5 м, висота – 4 м, колісна формула 6*6, повний привід. Серцем автомобіля є дизельний двигун, який досить швидко набирає швидкість до 100 км. Попри габаритність, це доволі динамічна пожежна автоцистерна підвищеної прохідності й бездоріжжя для неї не є перешкодою.

У кабіні авто може перебувати троє надзвичайників, ураховуючи водія. Невелика кількість особового складу пояснюється тим, що людські зусилля в роботі мінімізуються автоматизацією процесів гасіння пожежі інструментами автоцистерни.

У комплекті машини також є потужна звукова сигналізація, а своїм зовнішнім виглядом авто, як жартують рятувальники, візуально нагадує американську артсистему Himars.

Ще однією особливістю цієї пожежної автоцистерни є наявність двох стаціонарних лафетів – на даху, довжина струменя від якого може сягати 65 м потужністю 75 л/с, та на бампері з довжиною струменя до 50 м і потужністю 37,5 л/с. Зокрема, якщо працювати лише бамперним лафетом, то запасів води вистачить на 5-6 хв роботи.

Наповнювати водою автоцистерну можна лише через гідранти, функції забору з відкрити вододжерел немає.

Базове завдання автомобіля при конструюванні було забезпечити гасіння пожеж на аеродромах із врахуванням потреби максимально швидко виїхати на місце займання літака, подати максимальну кількість води й піни та загасити вогонь. У нинішніх українських реаліях пожежна автоцистерна Kronenburg є дуже помічною та ефективною під час ліквідації масштабних пожеж, які виникають внаслідок російських обстрілів. Коли кожна секунда роботи збільшує шанси на порятунок людей і збереження інфраструктури.

ДСНС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ворожа атака на Донеччину: троє мешканців загинули та шість зазнали поранень

Прочитайте повну статтю

Три учасники проєкту "Автошколи для осіб з інвалідністю" успішно здали екзамени та отримали пос...

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: в результаті ворожих атак постраждали двоє поліцейських та двоє цивільних

Прочитайте повну статтю

Вночі ворог вкотре атакував Одещину: постраждало троє людей

Прочитайте повну статтю

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на захист - КС

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради п...

Прочитайте повну статтю

На Одещині моряки-прикордонники збили три ворожі шахеди

Прочитайте повну статтю

На кордоні з Румунією прикордонники виявили викрадений автомобіль

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь