Формула розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами: відбулось перше засідання робочої групи


Лютий 01
12:04 2022

Учора, 31 січня 2022 року, під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів загальної середньої освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Учасниками робочої групи є народні депутати, представники Міністерства фінансів, Міністерства розвитку громад і територій, Асоціації міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування.

“Для забезпечення права кожного учня на якісну освіту в 2018 році було запроваджено формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка покликана забезпечити прозорий та справедливий розподіл коштів на оплату праці педагогічних працівників. У формулі закладено стимули для засновників до розумної оптимізації шкільних мереж, щоб вони фінансували не стіни закладів освіти, а якісну освіту для всіх учнів та достойну заробітну плату педагогам. Щорічно ми вдосконалюємо формулу, виходячи з пропозицій громад, додаємо до формули нові елементи, закладаємо зростання заробітної плати педагогів”, – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр також представив учасникам робочої групи напрацювання на 2022 рік. Зокрема, в розрахунок закладено збільшення заробітної плати педагогів та оновлення підходів до визначення розрахункової наповнюваності класів (РНК) і коригування РНК, підвищення коефіцієнтів розрахунку субвенції для іншого педагогічного персоналу (директори, завучі, соціальні педагоги тощо). Це дозволило здійснити більш справедливий розрахунок освітньої субвенції для міських територіальних громад, що приєднали велику кількість сільських територій та, відповідно, мають великий відсоток сільського населення.

На завершення доповіді Міністр представив проєкт Дорожньої карти щодо вирішення питання фінансового забезпечення закладів освіти відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції у 2022 році.

Документ складається з важливих кроків, зокрема – ініціювання внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» для врахування непрофінансованих напрацювань робочої групи та підготовка і ухвалення розпорядження Кабінету Міністрів про перерозподіл освітньої субвенції для виправлення неточностей.

На завершення засідання домовлено про подання членами робочої групи пропозицій, щоб продовжити напрацьовувати ефективні рішення для учнів та вчителів. 

Нагадаємо, що на нове меню перейшли понад 96% закладів освіти України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь