Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглянув стан використання у 2023-2025 роках субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за напрямами


Січень 16
15:02 2026

У засіданні взяли участь народні депутати України-члени Комітету, представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України,  Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України. Усього понад 30 учасників.

На початку засідання Комітет з питань освіти, науки та інновацій у межах контрольних функцій розглянув стан використання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2023-2025 роках.

Комітет відзначив, що у 2023-2025 роках держава суттєво збільшила обсяги субвенцій, спрямованих на розвиток та підтримку системи освіти, однак зростання фінансування не супроводжувалося пропорційним зростанням ефективності його використання, особливо за капітальними видатками. Незважаючи на загалом високий рівень освоєння поточних субвенцій, в абсолютних показниках щороку формуються значні залишки коштів, що свідчить про системні проблеми бюджетного планування. Капітальні субвенції характеризуються стійкою тенденцією до зниження відсотка використання коштів при різкому зростанні обсягів фінансування. Перерозподіл видатків у межах бюджетного року частково знижує ризики неосвоєння коштів, однак не усуває першопричин проблеми.

За результатами розгляду Комітет констатував, що сукупність наведених проблем свідчить про необхідність переходу від формального розподілу субвенцій до результативної моделі управління бюджетними коштами, яка передбачатиме підвищення якості планування, посилення інституційної спроможності на місцях, удосконалення нормативного регулювання та запровадження дієвих механізмів відповідальності. Без системних змін зростання обсягів фінансування і надалі супроводжуватиметься накопиченням значних залишків невикористаних коштів.

За підсумками розгляду роботу Міністерства освіти і науки України в частині ефективного використання субвенцій визнано незадовільною.

Комітет доручив Міністерству освіти і науки України провести комплексний аналіз ефективності використання субвенцій у 2023-2025 роках та надати пропозиції щодо удосконалення моделі управління бюджетними коштами, зокрема щодо підвищення якості планування коштів субвенцій, удосконалення нормативного регулювання, механізмів відповідальності за їх використання тощо.

Також Комітетом було прийнято рішення розглянути у лютому 2026 року на своєму засіданні питання стану та проблем використання у 2023-2025 роках субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за напрямами (у розрізі субвенцій, об’єктів та регіонів).

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь