Міністр Руслан Стрілець провів зустріч з в.о. голови ДЕІ Ігорем Зубовичем


Травень 03
17:49 2022

З перших днів повномасштабної війни в Україні державні екологічні інспектори на своєму фронті 24/7 - документують та обраховують збитки від дій окупантів.

Оперативним штабом при Держекоінспекції вже сформований реєстр збитків, у якому зафіксовані 172 випадки екоциду. Матеріали будуть покладені у загальний кошик збитків від агресії росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України для підготовки позову у Міжнародний суд ООН.

“Однак, на цьому не зупиняємось. Нам треба посилити роботу державних інспекторів зараз та вже думати про адаптацію діяльності ДЕІ у відбудовний період. Змінювати підходи та переглянути методологію держекоконтролю, переходячи з принципів «гасіння пожеж» на прогнозованість та  системність”, - повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Міністр поставив керівнику ДЕІ низку першочергових завдань:

Продовжити роботу з розроблення методик по розрахунку збитків, завданих довкіллю внаслідок збройної агресії рф. На сьогодні в Україні вже діють методики по обрахунку шкоди ґрунтам та атмосферному повітрю. Розраховую, що найближчим часом будуть готові методики для обрахунку збитків для інших компонентів довкілля.

Активізувати роботу всіх лабораторій ДЕІ. Їх потенціал має бути повністю задіяний у фіксуванні екозлочинів.

Якнайшвидше інтегрувати усі інформаційні ресурси Держекоінспекції до вебпорталу ЕкоСистема. Найближчим часом вона «одягне камуфляж» і змінить назву на ЕкоЗагрозу. Оновлений програмний продукт стане зручним інструментом доступу суспільства до інформації про стан довкілля та екологічні загрози, дозволить об’єднати українців на екологічному фронті та всім разом фіксувати злочини проти довкілля.

Підготувати дашборд з усіма фактами порушень екологічного законодавства та стадіями їх розслідування - від фіксації до направлення справи до Офісу Генерального прокурора України.

Зробити кадрове перезавантаження Інспекції. Потрібно, нарешті, викорінити застосування інспекторами корупційного тиску на бізнес. Під час воєнного стану не має відбуватися жодних перевірок, на це є відповідне рішення Уряду.

“Воєнний час вніс свої корективи у роботу ДЕІ. Тож очільник Інспекції має підготувати візію роботи державного органу у воєнний та післявоєнний час. Очікую застосування комплексного бачення вирішення проблем із врахуванням міжнародного досвіду та розумінням подальшого розвитку”, - акцентував Руслан Стрілець.

Працюємо далі на Перемогу!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

МВС, ОБСЄ та Консультативна місія ЄС провели конференцію з протидії незаконному обігу зброї, бо...

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця відкрила продаж квитків на новий поїзд до Будапешта

Прочитайте повну статтю

Укроборонпром почав складання штурмових гвинтівок BREN-2

Прочитайте повну статтю

Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через конструктивний діалог

Прочитайте повну статтю

Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів

Прочитайте повну статтю

Громадяни 10 країн за порушення міграційного законодавства видворені з України

Прочитайте повну статтю

ДБР затримало посадовця Чорноморського заповідника, який співпрацював з окупантами на тимчасово...

Прочитайте повну статтю

Суд обрав запобіжні заходи власникам та топменеджерам онлайн-казино, яких підозрюють у відмиван...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь