МВС і громадський сектор посилюють взаємодію у протидії гендерно зумовленому онлайн-насильству


Березень 22
12:11 2026

Заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко взяла участь в онлайн-тренінгу «TFGBV – гендерно зумовлене насильство, що здійснюється за допомогою цифрових технологій. Як протидіяти й запобігати», який відбувся на базі МВС 20 березня. 

Захід відбувся у межах діяльності комунікаційного майданчика для взаємодії правоохоронних органів із представниками правозахисних організацій та інститутів громадянського суспільства. Формат передбачає обмін інформацією та обговорення актуальних питань забезпечення безпеки діяльності представників громадянського сектору.

Онлайн-тренінг є пілотним навчальним заходом у межах комунікаційного майданчика та водночас логічним продовженням взаємодії у форматі робочої групи щодо розслідування кіберзлочинів проти журналістів і громадських активістів та запобігання таким правопорушенням. Такий формат започатковано у грудні минулого року – і він вже має конкретні результати. Зокрема, за сприяння Департаменту кіберполіції на онлайн-платформі проєкту «Кібер Брама» поширені інформаційні матеріали, підготовлені ГО «Жінки в медіа» спільно з міжнародними партнерами. Вони спрямовані на підвищення обізнаності про кіберзлочини та механізми реагування. Також наразі опрацьовується поширення матеріалів ГО «Центру демократії та верховенства права».

Своєю чергою Полін Мофре, менеджерка української програми міжнародної організації «Репортери без кордонів», за партнерства з якою розроблено програму тренінгу, наголосила на важливості спільної міжнародної уваги  щодо питання онлайн-безпеки журналісток. Вона подякувала українським партнерам та органам влади, зокрема Департаменту кіберполіції Національної поліції, за готовність до реагування на такі виклики.

Під час онлайн-тренінгу голова правління ГО «Жінки в медіа» Ліза Кузьменко роз’яснила поняття TFGBV (Technology-Facilitated Gender-Based Violence) – гендерно зумовленого насильства, що здійснюється за допомогою цифрових технологій, окреслила основні види таких правопорушень, їх наслідки та представила статистику.

Медіаюрист ГО «Лабораторія цифрової безпеки» Максим Дворовий надав інформацію щодо методів протидії онлайн-насильству проти журналісток, охопивши положення міжнародного права, пропозиції Європейського Союзу та українські законодавчі реалії.

Координаторка проєктів ГО «Жінки в медіа» Олександра Горчинська представила віртуальну карту онлайн-атак, яку ГО «Жінки в медіа» започаткувала за європейським стандартами.

До пілотного тренінгу в межах комунікаційного майданчика долучилися близько 50 учасників з МВС, Національної поліції України, представники Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України. 

За підсумками заходу й аналізом відгуків учасників планується розглянути можливість продовження навчальної програми у межах комунікаційного майданчика та перспективу охоплення ширшого кола правоохоронців.

Департамент комунікації МВС

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю

ЦВК долучилася до міжвідомчого відпрацювання механізмів протидії FIMI у виборчому процесі

Прочитайте повну статтю

Держаудитслужба та Європейська прокуратура (ЕРРО) окреслили формат взаємодії щодо захисту кошті...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь