На майданчику ЦСВЯП відбулось штабне засідання із розгляду готовності об'єкта


Січень 27
19:00 2022

27 січня виконуючий обов’язки Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков взяв участь у засіданні штабу щодо розгляду питань із введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Засідання проходило під головуванням в.о. президента НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна, за участю т.в.о. генерального директора ВП «Атомпроектінжиніринг» Миколи Божка, директора Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Ігоря Шевченко, представників Нацгвардії України, Holtec International та інші.

Фахівці експлуатуючої та підрядних організацій поінформували про стан реалізації проєкту, та підкреслили, що всі роботи виконуються відповідно до погодженої з Держатомрегулювання програми, з дотриманням графіків.

Наразі на майданчику ЦСВЯП розпочались комплексні «холодні випробування – без відпрацьованого ядерного палива. Триватимуть вони до 4 лютого 2022 року відповідно до «Програми введення в експлуатацію ЦСВЯП, ПМ-В.0.46.196-21», погодженої Державною інспекцією ядерного регулювання, та за участю державних інспекторів.

“Це вагомий український проєкт, який реалізується у співпраці із нашими американськими партнерами. Сьогодні ми оглянули майданчик і очевидно, що він практично готовий. Це вражає, адже ще рік тому, під час мого візиту сюди (на майданчик ЦСВЯП – ред.) цього не можна було сказати. Прогрес очевидний. Інспекція ознайомилась із графіком введення в експлуатацію сховища і можу сказати, що заплановані терміни виглядають цілком реалістичними. Важливий етап – випробування, і ми слідкуватимемо за тим, щоб пройшли вони із дотриманням усіх вимог”, – зазначив у своєму виступі виконуючий обов’язки Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков.

Одночасно потребують вирішення деякі питання щодо готовності майданчика ЮУАЕС, яка обрана пілотною у цьому проєкті.

Регулюючий орган усі покладені на нього завдання виконав, надані документи були опрацьовані належним чином і вчасно. Сподіваємось, так само відповідально виконає свою функцію у цьому проєкті й експлуатуюча організація, в чому бажаємо їй успіху і обіцяємо, що пильно стежитимемо за дотриманням ядерної та радіаційної безпеки”, – підсумував Олег Коріков.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Роковини загибелі прикордонник Віталія Шеремети: воїн поліг на Харківщині під час евакуації пор...

Прочитайте повну статтю

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь