«Ноосфера» починає третій Антарктичний сезон


Листопад 17
18:17 2023

Сьогодні, 17 листопада 2023 року, флагман українського науково-дослідного флоту – криголам «Ноосфера» – вирушив з Кейптауна (Південно-Африканська Республіка) в Антарктику. Це вже третій його антарктичний сезон під синьо-жовтим прапором. Капітаном судна є Олександр Гришко.

Як і торік, нинішня експедиція «Ноосфери» є спільною українсько-польською і частково фінансованою Польською антарктичною програмою. Тож спочатку криголам вирушить до польської антарктичної станції «Арцтовський» Arctowski Polish Antarctic Station, яка знаходиться на острові Кінг Джордж. Туди буде доправлено команду полярників та вантажі.

Потому судно піде до української станції «Академік Вернадський». Туди теж доставлять вантажі, а також сезонну експедицію. Більшість її учасників – це технічні фахівці, які мають завершити розпочату ще до повномасштабної війни модернізацію станції. Цього сезону в планах заміна системи водопостачання гарячої та холодної води, реконструкція причалу, завершення робіт з заземлення всіх будівель станції та низка інших невідкладних робіт.

Також серед учасників сезонної експедиції троє науковців: біолог, метеоролог та геофізик. Докладно про їхні програми роботи ми розкажемо окремо.

Попереду в «Ноосфери» – довга дорога через Атлантичний та Південний океани. Очікується, що судно дістанеться Антарктики в першій декаді грудня цього року.

Слід зазначити, що до нового антарктичного сезону було виконано багато робіт з технічного обслуговування та вдосконалення роботи криголама.

Зокрема, проведено плановий ремонт і обслуговування суднових механізмів та систем у сухому доці, капітальний ремонт суднових енергетичних установок, а також модифіковано систему охолодження суднових енергетичних установок.

Крім цього, був встановлений кавітаційний паливний модуль українського виробництва. Він використовується для покращення якості очистки та зменшення витрат пального й подовження моторесурсу двигунів.

Додатково судно оснастили новим навігаційним та іншим обладнанням. Наприклад, надпотужними прожекторами, що значно покращить його пристосованість до роботи в складній льодовій обстановці.

Нагадуємо, що з січня 2022-го до квітня 2023 року «Ноосфера» вже успішно відпрацювала два антарктичні сезони. Більше про це можна прочитати тут.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Роковини загибелі прикордонник Віталія Шеремети: воїн поліг на Харківщині під час евакуації пор...

Прочитайте повну статтю

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь