Перший на Сумщині притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, незабаром з’явиться у Тростянецькій ТГ


Листопад 17
12:01 2021

Перший на Сумщині притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, на початку наступного року з’явиться у складі Центру надання соціальних послуг Тростянецької міської ради. Він розміститься в приміщенні колишнього закладу охорони здоров'я, в якому наразі проводяться роботи з реконструкції.

«Створення притулку – нагальна потреба для територіальної громади. Минулого року було зафіксовано 94 випадки домашнього насильства, – каже заступник Тростянецького міського голови Олена Волкова. – Переважно страждають жінки, але нерідко жертвами стають люди похилого віку. Причому, насильство має не лише фізичний прояв, а й психологічний та економічний характер, коли людину постійно принижують словесно чи відбирають гроші».

Тростянецька міськрада вже подбала про облаштування майбутнього соціального закладу, який поки розрахований на шість місць. Для персоналу придбані комп’ютери, принтери, мультимедійна дошка, а також новенький автомобіль «Пежо» для мобільної бригади. Затверджений штат співробітників, до якого увійдуть психолог, фахівець із соціальної роботи, водій. Медики за потребою будуть залучатися з міської лікарні.

Загальна сума державної субвенції для створення притулку та мобільної бригади для надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства склала близько 9,5 мільйонів гривень, з них майже 6,5 мільйонів передбачено на реконструкцію приміщення. Утримання закладу буде фінансуватися з місцевого бюджету. Наразі міська рада пропонує територіальним громадам Сумщини співробітництво щодо його фінансової підтримки.

«Протидія домашньому насильству є пріоритетом діяльності Мінсоцполітики і саме тому ми розбудовуємо мережу спеціалізованих служб, які зможуть максимально ефективно та своєчасно надати необхідну допомогу людям, котрі її потребують», – зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час онлайн-зустрічі з народними депутатами України щодо реалізації cубвенції на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Допомога громадам у створенні і розвитку соціальної інфраструктури в умовах децентралізації – один з пріоритетних напрямів проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується Мінсоцполітики за підтримки Світового банку.

Уже в цьому році, за словами Міністра, завдяки успішній реалізації субвенції буде створено 30 нових притулків, 38 центрів денного перебування, 58 консультативних служб, придбано 41 автомобіль для мобільних бригад, які діють при притулках, а також покращено рівень надання соціальних послуг у 16 діючих притулках.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю

ЦВК долучилася до міжвідомчого відпрацювання механізмів протидії FIMI у виборчому процесі

Прочитайте повну статтю

Держаудитслужба та Європейська прокуратура (ЕРРО) окреслили формат взаємодії щодо захисту кошті...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь