Руслан Стефанчук: Український Парламент був і залишається надійним партнером на шляху впровадження нової цифрової реальності
Український Парламент був і залишається надійним партнером народу України на шляху впровадження нової справедливої цифрової реальності. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук на Diia.Summit.
За словами Головиа Парламенту, 2021 рік став одним з найбільш проривних в українській законотворчості у цифровій сфері.
«Торік Верховна Рада України підготувала та ухвалила таку кількість цифрових законів, як за всі попередні роки разом взяті. А революційність та інноваційність цих законів говорить сама за себе», – сказав він.
Серед найбільш важливих законів Руслан Стефанчук назвав закон про цифрові паспорти, згідно з яким Україна стала першою країною у світі, яка визнала статус цифрового паспорту. Закон про пейперлесс дав можливість пришвидшити запровадження е-послуг.
«Це відсутність черг. Це заборона вимагати паперові документи. Це відсутність людей, які заробляють на чергах», – підкреслив він.
За його словами, прийнятий закон про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні – унікальний правовий та економічний режим для ІТ-компаній і креативної індустрії. Законом про публічні електронні реєстри чітко визначено правила створення та функціонування держреєстрів, їх захист та не дублювання інформації.
«Закон про декларативну та автоматичну прописку – просто фантастика: один клік – і ти можеш задекларувати своє місцепроживання. А закон про Національну комісію з питань зв’язку та інформатизації відкриває для України двері до єдиного цифрового ринку ЄС з його усім потенціалом та перспективами. Я впевнений, що ми всі відчули, наскільки важливі ці зміни і наскільки перспективними вони є», – сказав Голова Парламенту України.
Він підкреслив, що зараз триває робота над законопроєктами про хмарні послуги, про електронне резидентство, портфелем законів про кібербезпеку та легалізацію баг-баунті і пен-тестів, про електронний перепис тощо.
«Усі ці закони плануємо ухвалити вже найближчим часом. Також цього року плануємо оновити законодавство про захист персональних даних та про електронні довірчі послуги», – підсумував Руслан Стефанчук.