Сенсація

Руслан Стефанчук: Важливим напрямом роботи у цьому році буде посилення парламентського виміру Кримської платформи


Лютий 08
17:10 2022

Візит Міністрів закордонних справ є потужним сигналом підтримки України з боку Чехії, Словаччини та Австрії. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з міністрами закордонних справ: Чеської Республіки – Яном Ліпавськи, Республіки Австрія – Александром Шалленбергом та Словацької Республіки – Іваном Корчоком.

«Мені дуже приємно, що такий сигнал іде від трьох надзвичайно потужних європейських країн. Хотів би запевнити в готовності до результативного діалогу та поглиблення парламентського виміру співпраці між нашими країнами», — сказав він.

Голова Верховної Ради звернув увагу міністрів на те, що Росія намагається дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Він висловив сподівання на подальшу незмінну дипломатичну підтримку України Чехією, Словаччиною і Австрією та посилення політико-дипломатичного тиску на РФ. 

«Рівень санкцій має бути максимальним для того, щоби стримувати РФ від її необдуманих кроків», — підкреслив Руслан Стефанчук. 

Учасники зустрічі також обговорили парламентський вимір Кримської платформи. Спікер Верховної Ради України розповів про намір забезпечити кращу поінформованість парламентаріїв іноземних держав щодо реальної ситуації в Криму. За його словами, стратегічна ціль України – створення Міжнародної парламентської асамблеї Кримської платформи.

Руслан Стефанчук наголосив на потребі активізувати співпрацю на рівні «груп дружби» законодавчих органів Чехії, Словаччини і Австрії, що є ефективним механізмом розвитку співробітництва між парламентами.

Ще один парламентський проєкт, на який звернув увагу Голова Верховної Ради, — це визнання парламентами світу Голодомору в Україні фактом геноциду українського народу. 

«Також би ми дуже схвально віднеслися до позиції парламентів Чехії, Словаччини і Австрії щодо незаконної депортації кримських татар», — додав політик.

Руслан Стефанчук зауважив, що Парламент зробив дуже багато для виконання Копенгагенських критеріїв. Він зазначив, що для України була б надзвичайно цінною оцінка цієї роботи з боку парламентів і урядів інших країн, а також підписання відповідних спільних декларацій про європейську перспективу України. 

«Дуже важливий для України напрям, закріплений у Конституції, — це шлях до ЄС і НАТО. Хочу висловити сподівання на підтримку Чехією, Словаччиною і Австрією руху України в цьому напрямі. Головна мета України — бути членом НАТО, а не поза межами Альянсу. Сподіваємося на запрошення України на наступний Саміт НАТО в Мадриді та на проведення повноцінного засідання Комісії Україна-НАТО високого рівня. Очікую, що нова Стратегічна концепція НАТО, яку буде схвалено у Мадриді, підтвердить прихильність союзників політиці «відкритих дверей» НАТО», — наголосив він.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Безпечне освітнє середовище

Прочитайте повну статтю

Реабілітація та соціальний супровід ветеранів та військовослужбовців, які пройшли полон

Прочитайте повну статтю

Що таке маркування територій, забруднених вибухонебезпечними предметами

Прочитайте повну статтю

Історія головного сержанта підрозділу БпЛА бригади «Спартан» (Відео)

Прочитайте повну статтю

У квиткових перекупників проведено обшуки, їм загрожує до 15 років ув’язнення

Прочитайте повну статтю

Як фінансування ЄС допомогло чеському підприємцю змінити звички споживання риби співвітчизників

Прочитайте повну статтю

Затверджено гігієнічні вимоги до виробництва рибних продуктів, що постачаються в невеликих обся...

Прочитайте повну статтю

Факт батьківства установлюватимуть в окремому провадженні - НААУ оцінила проект

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь