Сергій Нагорняк: У нинішніх умовах надзвичайно важливо оптимізувати енергоспоживання в Україні


Грудень 16
18:08 2025

Останнім часом ворог застосовує величезну кількість повітряних цілей для ударів по нашій енергетичній інфраструктурі. Після кожної атаки потрібно достатньо тривалий період часу для відновлення роботи підстанцій «Укренерго» та «Обленерго», генеруючих потужностей. У цих умовах надзвичайно важливо оптимізувати наше споживання електроенергії, ощадливо її використовувати.

Про це сказав народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.

«Кількість енергооб’єктів, по яких б’ють росіяни, збільшується, тому сьогодні ми маємо оптимізувати наше споживання. У першу чергу сталим електропостачанням треба забезпечити об'єкти критичної інфраструктури - лікарні, школи, дитячі садочки й водоканали, а також військово-промисловий комплекс. Добре, що ми вже маємо запас генераторів у лікарнях, створено запас дизельного пального для лікарень, щоб вони могли забезпечити себе електроенергією в разі відключень», - зазначив політик.

Він наголосив, що доручення з боку уряду переглянути списки об’єктів критичної інфраструктури спрямоване передовсім на те, щоб визначити, хто саме під’єднаний до ліній, які живлять ці об’єкти.

«По всій країні до ліній, що живлять, наприклад, лікарні, під’єднаній інші підприємства та домогосподарства. Ми повинні зменшити навантаження на критичну інфраструктуру, вона має бути у нас номером один. Другий пріоритет – подача електричної енергії для населення. І тут важливо ощадливо споживати електроенергію. Усі енергоємні електроприлади треба використовувати після 23-ї години. Якщо кожен із нас заощадить бодай кіловат електричної енергії, то це посилить нашу енергосистему», - підкреслив народний депутат.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Роковини загибелі прикордонник Віталія Шеремети: воїн поліг на Харківщині під час евакуації пор...

Прочитайте повну статтю

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь