Сенсація

Суд задовольнив апеляційну скаргу Фонду у справі Автокразбанку. Цього тижня на розгляді судів позови до пов’язаних осіб 13 банків


Лютий 13
12:15 2024

12 лютого Східний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Фонду гарантування вкладів та частини відповідачів за позовом до пов’язаних осіб ПАТ «АВТОКРАЗБАНК» та присудив стягнути з членів правління та спостережної ради банку відшкодування завданих йому збитків у розмірі 897,1 млн грн (справа №917/1920/21).

Як було встановлено уже під час виведення ПАТ «АВТОКРАЗБАНК» з ринку, переважну частину цінних паперів, які перебували у нього в заставі, складали сміттєві цінні папери емітента, що його Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в 2015 році включила до Переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності, а цінні папери визнала такими, що мають ознаки фіктивності.

Крім того, 12 лютого Північний апеляційний господарський суд продовжив розгляд апеляційної скарги Фонду за позовом до пов’язаних осіб ПАТ «ЕРДЕ БАНК» на 78,7 млн грн (справа №910/19434/20).

Як повідомляв Фонд, ще до визнання банку неплатоспроможним керівництвом банку було здійснено низку невиправдано ризикових операцій з кредитування юридичних осіб. Зокрема, майже 44% цих кредитів були бланковими, за іншими вартість застави не покривала фактичний обсяг заборгованості. Зрештою, до моменту  визнання банку неплатоспроможним загальна заборгованість за цими кредитами перевищила 70% від усього кредитного портфеля юридичних осіб.

Загалом цього тижня, 12-16 лютого, суди різних інстанцій розглядають позови Фонду гарантування вкладів до пов’язаних осіб та власників 13 банків, які причетні до завдання збитків цим банкам та/або їхнім кредиторам. Це позови як у господарських, так і у кримінальних провадженнях.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Щодо застосування п. 137.11 ст. 137 Податкового кодексу України суб’єктами господарювання, які...

Прочитайте повну статтю

Виїзна нарада ДПС на Львівщині: аналіз роботи територіальних органів ДПС у західному регіоні у...

Прочитайте повну статтю

Мін’юст подав до ВАКС позов про застосування до Гізай С. Ф. санкції

Прочитайте повну статтю

Віктор Дубовик про підсумки Подільського регіонального науково-практичного форуму для нотаріусі...

Прочитайте повну статтю

З початку повномасштабної війни у Міграційній службі оформлено понад 8 млн паспортних документі...

Прочитайте повну статтю

«ХАРТІЯ». ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

Вчора з Центрального залізничного вокзалу Києва українські ветерани та воїни відправились на зм...

Прочитайте повну статтю

Укроборонпром впроваджує найкращі практики запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь