У Комітеті з питань економічного розвитку звертають увагу усіх західних партнерів на намагання Російської Федерації обійти накладені на неї санкції


Травень 03
15:29 2022

Від самого початку воєнної агресії Російської Федерації проти України наші західні партнери та союзники почали запроваджувати жорсткі для російської економіки пакети санкцій, а також вводити експортні обмеження.

Так, лише країни ЄС запровадили уже п'ять пакетів економічних та індивідуальних обмежувальних пакетів санкцій проти Росії і готують шостий. Не залишаються осторонь і США, Великобританія та інші цивілізовані країни світу.

Зазначені санкції завдають значних ударів по економіці агресора, у зв'язку з чим Росія намагається знайти союзників, які допомагатимуть їй обходити накладені обмеження та постачати з-за кордону необхідну їй продукцію.

Як повідомляє військова розвідка України, РФ планує організувати в країнах ОДКБ випуск складових частин для російської продукції військового та подвійного призначення, в першу чергу тієї, яка потребує використання комплектуючих іноземного виробництва. Такий крок посилить також і економічну залежність країн-членів ОДКБ від Росії, що цілковито відповідає інтересам Кремля.

Російська Федерація також веде переговори з Грузією, Вірменією та Азербайджаном щодо реекспорту російської продукції на міжнародні ринки. Постачання планується здійснювати під виглядом грузинської, вірменської та азербайджанської продукції та експортувати її до третіх країн. На території цих країн вже створено понад 200 компаній.

Як зазначається, Вірменія створює сприятливі умови для ведення бізнесу російськими компаніями насамперед в ІТ-сфері: від початку бойових дій в Україні до Вірменії прибуло близько 85 тис. російських громадян та 113 ІТ-компаній, громадяни Росії створили близько 1 тис. приватних підприємств та понад 250 ТОВ які сплачуватимуть податки до бюджетів обох країн - Вірменії та Росії.

Крім того, російський виробник засобів протиповітряної оборони - АТ “Ульяновський механічний завод” залучає Казахстан для отримання комплектуючих німецького виробництва, які необхідні для виробництва та модернізації ЗРК “Бук” та зенітних гарматно-ракетних комплексів типу “Тунгуска”, адже постачання цієї продукції в умовах посилення санкцій стало неможливим.

Ще одним каналом постачання товарів військового призначення до Росії є Східна Азія. У такий спосіб поставляються, зокрема, запчастини для техніки, електроніка, оптичні прилади.

У Комітеті з питань економічного розвитку звертають увагу усіх західних партнерів  на наведену інформацію та інші факти, які свідчать про намагання Росії обійти обмежувальні заходи, запроваджені проти країни-агресора та закликають вжити усіх можливих заходів для запобігання таких випадків.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Гуляйпільщина: робота поліції в громаді та життя місцевих мешканців під постійними авіаційними...

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих та п’ятеро поранених у селі Улакли на Донеччині

Прочитайте повну статтю

Смерть пройшла за 10 метрів: під час евакуації на Авдіївському напрямку «Білі янголи» потрапили...

Прочитайте повну статтю

Українська сила духу: нацгвардієць Олег Слівар, який пережив ампутацію ноги на фронті, виступив...

Прочитайте повну статтю

Прикордонник на псевдо «Крило» про бої на лівобережжі Херсонщини

Прочитайте повну статтю

«Теплі долоні». Діти прикордонників повернулися з відпочинку

Прочитайте повну статтю

Незаконно перетнути кордон з Угорщиною намагалися 9 порушників

Прочитайте повну статтю

Фізичні терапевти та лікарі ФРМ МВС України успішно завершили курс з неврології в Сполучених Шт...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь