Укрзалізниця та Європейське агентство залізниць підписали меморандум про співпрацю


Вересень 25
12:08 2024

АТ «Укрзалізниця» та Європейське агентство залізниць (ERA) підписали меморандум про співпрацю, спрямований на підвищення інтероперабельності та безпеки залізничного транспорту в Україні. Ця домовленість є значним кроком у напрямку інтеграції  української залізничної системи до європейської транспортної мережі у відповідності з європейськими стандартами.

Меморандум, підписаний Євгеном Лященком, головою правління АТ «Укрзалізниця», та доктором Йозефом Доппельбауером, виконавчим директором ERA, встановлює рамки для технічної співпраці. 

Партнерство зосереджене на впровадженні та імплементації стандартів безпеки та інтероперабельності ЄС, відповідно до зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Цей меморандум є продовженням тісних контактів і співпраці між ERA та Укрзалізницею, що розвиваються вже протягом тривалого часу. Взаємодія спрямована на покращення безпеки, інтеграції та інтероперабельності української залізничної системи з європейською мережею.

Основні напрямки співпраці включають:

Сприяння впровадженню європейського законодавства щодо безпеки та технічних стандартів інтероперабельності (TSI) залізниць в Україні.

Підтримку впровадження Європейської системи управління залізничним транспортом (ERTMS) та інших стандартів залізниць ЄС.

Обмін знаннями та найкращими практиками для полегшення інтеграції України в Єдину європейську залізничну систему.

Співпрацю у сфері рухомого складу, включаючи питання сертифікації, технічного обслуговування та взаємного доступу до інфраструктури.

Ця співпраця є особливо важливою на тлі очікуваного прийняття нового закону України "Про залізничний транспорт", що стане ключовим для подальшої гармонізації національного законодавства зі стандартами ЄС. Меморандум також передбачає технічну підтримку у процесі реформування залізничної галузі України, включаючи ініціативи, пов’язані з управлінням безпекою, сертифікацією та транскордонними залізничними операціями.

«Меморандум підкреслює нашу відданість підвищенню безпеки та ефективності української залізниці, а також її інтеграції з Європою. Це партнерство прискорить узгодження нашої галузі зі стандартами ЄС, що сприятиме її модернізації», – зазначив Євген Лященко.

Також меморандум демонструє прагнення Укрзалізниці до підвищення конкурентоспроможності своєї залізничної системи, забезпечуючи при цьому найвищі стандарти безпеки, що дозволить компанії стати важливим гравцем у європейській залізничній мережі.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Роковини загибелі прикордонник Віталія Шеремети: воїн поліг на Харківщині під час евакуації пор...

Прочитайте повну статтю

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь