Впровадження систем енергоменеджменту – реальна змога оптимізувати енергоспоживання та заощаджувати сотні тисяч гривень


Грудень 28
18:16 2023

Про переваги та кроки у впровадженні систем енергоменеджменту розповіли фахівці Держенергоефективності та експерти ПРООН і ГО «Екоклуб» представникам органів державної влади та підпорядкованим їм підприємствам і установам на спеціалізованих вебінарах.

У серії 3-денних вебінарів взяли участь понад 1000 учасників з усіх куточків України.

«Наша мета -  масштабне впровадження систем енергетичного менеджменту в Україні, як цього вимагає Закон «Про енергетичну ефективність», євроінтеграційний рух країни та виклики сьогодення. Тому ми вдячні партнерам, зокрема ПРООН, за спільне проведення навчань для органів державної влади та підпорядкованих підприємств з питань енергоменеджменту», – прокоментувала Ганна Замазєєва – Голова Держенергоефективності.

Держенергоефективності нагадує, що енергоменеджмент – це перший обов’язковий крок для розумного управління енергоспоживанням.

Саме з енергоменеджменту мають розпочинати свою роботу органи державної влади, громади та підприємства, які прагнуть бути готовими до будь-яких енергетичних викликів, зупинити марні втрати енергії та грошей, стати більш енергоефективними та конкурентними.

Впровадження системи енергетичного менеджменту передбачає моніторинг енергоспоживання, розробку енергетичної політики, планування нових енергоефективних заходів, розрахунок базових рівнів споживання енергоресурсів,  визначення потенціалу економії енергії тощо.

Енергоменеджмент дозволяє розглянути різноманітні заходи з підвищення енергоефективності та обрати ті, які будуть найбільш доцільними та принесуть найбільший ефект. Причому такі заходи не обовʼязково мають бути дороговартісними. Навіть без значних фінансових вкладень лише завдяки налаштуванню системи енергоменеджменту можна досягти зменшення енергоспоживання на 5-15%.

У тому, наскільки вигідно впроваджувати систему енергоменеджменту, вже переконалося чимало українських громад. Наприклад, у 2022 році в Житомирі заощадили більше 11 млн грн завдяки впровадженню системи енергоменеджменту в бюджетній сфері. 

Із законодавчими та практичними основами впровадження систем енергоменеджменту можна ознайомитися у відеозаписах вебінарів:

1 - https://youtube.com/live/uaA5ZmOy42k?feature=share

2 - https://youtube.com/live/FmsnsQ-ejyc?feature=share

3 - https://youtube.com/live/UIlNJKk4ni8?feature=share

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю

ЦВК долучилася до міжвідомчого відпрацювання механізмів протидії FIMI у виборчому процесі

Прочитайте повну статтю

Держаудитслужба та Європейська прокуратура (ЕРРО) окреслили формат взаємодії щодо захисту кошті...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь