«Я об'їздив пів світу, але ніде я не відчував себе так, як в Україні»


Березень 16
12:18 2023

Цього моменту він чекав, до служби готувався заздалегідь: підтримував фізичну форму, тренувався, згадував знання, вміння та навички, що надбав під час строкової служби. Чоловіка розподілили до одного з підрозділів Державної прикордонної служби України. Після навчання Володимир поїхав служити на Донеччину, де і провів півтора року. У складі мобільного прикордонного підрозділу прикордонник виконував бойові завдання. «Служба була складна, небезпечна, напружена, проте цікава», – згадує Володимир той період.

Після демобілізації чоловік зрозумів, що хоче побачити світ. Проте, не просто з екскурсією відвідати видатні пам'ятки та архітектурні споруди, а щоб дійсно відчути країну, її атмосферу. Саме тому формат подорожі вибрав не стандартний: жив в країні певний час, брався за тимчасову роботу, спілкувався, знайомився з цікавими людьми та згодом знову переїздив до нового місця. Так, відвідавши понад десять країн, Володимир опинився у США, де жив та працював досить тривалий період.

Але де б не був, які б красиві пейзажі не були навколо, чоловік завжди відчував ностальгію. «Якось влітку я сидів на березі Середземного моря, у дуже красивому місці. І раптом зловив себе на думці, що мрію опинитися зараз на березі Дністра!» – з усмішкою розповідає Володимир. «Я бачив безліч красивих краєвидів, було багато пригод, цікавих співрозмовників. Я об'їздив пів світу, але ніде я не відчував себе так, як в Україні. Тут я відчуваю себе сильним, впевненим. Це моє місце сили!» – ділиться Володимир.

До рідного міста Володимир повернувся якраз напередодні повномасштабного вторгнення росії. Вранці 24 лютого йому зателефонував друг, з яким він свого часу служив на Донеччині та повідомив страшні новини. Вже на ранок 25 лютого Володимир разом з побратимами стояли в черзі до військкомату. Цього разу Володимир у складі зведеного прикордонного підрозділу долучився до оборони Київщини. Попри те, що це був не перший бойовий досвід, саме тут довелося побачити повномасштабну, жахливу війну. Проте Володимир відзначає, що всі військові були дуже цілеспрямовані та вмотивовані: «Я ніколи не чув, не бачив якихось панічних настроїв. Ніколи не йшла мова про те, щоб змінити позиції, відступити». Після ротації та доукомплектування було ще відрядження на Сумщину, а згодом і бойові завдання на Бахмутському напрямку.

З особливим теплом згадує військовослужбовець допомогу місцевих мешканців, які взяли на себе багато побутових проблем: готували гарячу їжу, надавали інструменти, техніку. Саме таку згуртованість та готовність підтримувати один одного й вважає Володимир запорукою майбутньої перемоги України. «Всі ми сумлінно та без вагань продовжуємо виконувати свої задачі. Безумовно, перемога буде за нами! Я не бачу кроків назад, я бачу тільки кроки вперед!» - каже прикордонник.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь