Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю


Липень 11
18:08 2024

Раритети були виявлені інспекторами на митному посту «Дякове», що на кордоні з Румунією, ще торік влітку. 

Галерея

Колекцію давніх грошей взявся перевезти до Великобританії 48-річний житель Івано-Франківщини. Але, під час проходження митного контролю у «зеленому коридорі», розгублена поведінка водія мікроавтобуса підказала досвідченим митникам провести ретельний огляд багажу. Відтак, підозри підтвердилися про нечесні наміри нашого співвітчизника перетнути кордон. 

У картонних коробах, що знаходилися у багажному відділенні автомобіля, виявлено незадекларовані та усно незаявлені 24 шт. старовинних монет, загорнуті в поліетиленові пакети. Серед них - грошові знаки Німеччини (Баварія 1789 р), Англії (1889 р), царської росії (1855 р).

Згідно з чинним законодавством України для вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. 

Оскільки жодного дозвільного документа водій при собі не мав, митники задокументували порушення за ч.3 статті 471 Митного кодексу України, а монети вилучили і передали експертам для визначення їхньої цінності.

Як розповіла старший науковий співробітник відділу фондів Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького -Анастасія Хома, мистецтвознавча експертиза врахувала основні критерії цінності пам’яток Музейного фонду України. Зокрема походження монет, їх зміст, наукову та художню цінність. І невдовзі визнала 3 монети культурною та історичною цінністю. Відповідно до законодавства України культурні цінності підлягають збереженню та охороні.

Тож сьогодні, 11 липня, перший заступник начальника Закарпатської митниці Ярослав Могильний виконав приємну місію – передав представниці Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького три старовинні монети. А саме «1 талер» (1789 р.) Баварія; «1 талер» (1871 р.) Баварія; «1 крона» (1889 р.) Велика Британія. 

До слова, передачу раритетів здійснено за наказом Міністерства культури та інформаційної політики України «Про передачу безоплатно закладам культури вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державній частині музейного та бібліотечного фондів».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь