Жінки можуть відіграти вагому роль у відбудові України на принципах енергоефективної та зеленої трансформації


Жовтень 24
15:13 2023

На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, виступаючи на конференції «Енергетика без гендеру», що відбувся у Берліні (Німеччина).

Через війну, розв’язану росією, вочевидь, є соціальні проблеми: з одного боку, велика кількість чоловіків та навіть жінок – на фронті, з іншого, чимало жінок – за кордоном. Є відтік населення – молодих активних людей.

«Втім, попри складнощі війни, українські жінки виконують значну роль у розвитку країни, освоюючи навіть чоловічі професії. Впевнена, ще більшу роль вони будуть відігравати після перемоги – у післявоєнній відбудові на принципах зеленого курсу», - повідомила Ганна Замазєєва.

Зелена трансформація сьогодні – це сучасні технології, діджиталізація та автоматизація процесів, які роблять робочі місця у цих сферах більш доступними та безпечними для жінок.

До прикладу, у світі, за даними IRENA, 40% працівників у сонячній енергетиці - це жінки. В Україні – багато жінок, які попри війну працюють в енергетичних компаніях, або перетворюють міста на лідерів з енергоефективності, або на чолі ОСББ утеплюють багатоповерхівки, або реалізують проєкти тощо.

«Наше завдання – створити такі умови, в яких українські жінки зможуть якнайкраще реалізуватися у сферах енергоефективності та декарбонізації. І ми вже знаємо, як це зробити: змінювати гендерні стереотипи, створювати менторські програми, запроваджувати cтипендії на навчання тощо», - наголосила Голова.

Ганна Замазєєва розповіла, що на майбутній Національній платформі декарбонізації, над розробкою якої працює Агентство, передбачається окремий великий модуль саме для жінок, де буде підтримка по різним напрямкам: спеціальні курси; менторські програми, де жінки-професіонали з енергетики ділитимуться досвідом; програми підтримки жінок-підприємниць в енергетиці; спеціальні програми з підвищення кваліфікації.

«Час запроваджувати нові тренди в енергоефективності і декарбонізації, де жінки, як справжні господині та берегині домашнього вогнища, зможуть зробити свій внесок в енергоефективність, просувати питання сталого розвитку заради майбутній поколінь», - повідомила Голова.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу

Прочитайте повну статтю

Фіктивні медпослуги на 2 300 000 гривень: у Запоріжжі поліцейські викрили лікарів, які організу...

Прочитайте повну статтю

У МВС відзначили День державної служби

Прочитайте повну статтю

Звернення CEO щодо рішення НБУ: Укрпошта продовжує працювати в штатному режимі 24/7 

Прочитайте повну статтю

Мито на природний камінь: бізнесу запропонували правові механізми захисту

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 51 від 23 червня 2...

Прочитайте повну статтю

У центрі уваги - людина

Прочитайте повну статтю

650 тисяч гривень за ремонт техніки «на папері»: ДБР повідомило про підозру офіцеру військової...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь