Зміна ролі центрального банку в сучасних міжнародних відносинах: підсумки міжнародного круглого столу


Грудень 20
12:08 2021

Національний банк України на початку грудня провів перший міжнародний круглий стіл, присвячений питанням зміни ролі центрального банку в сучасних міжнародних відносинах.

Упродовж двох днів експерти онлайн обговорили сучасні тенденції побудови взаємовідносин центрального банку з міжнародними організаціями, зокрема фінансовими, практичні аспекти міжнародного технічного співробітництва, особливості побудови протокольних процесів та управління лінгвістичними активами.

До участі в заході долучилося понад 60 експертів із центральних банків Австрії, Албанії, Андорри, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Грузії, Італії, Іспанії, Киргизстану, Колумбії, Литви, Марокко, Молдови, Нідерландів, Північної Македонії, Польщі, Португалії, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, Туреччини, Узбекистану, Франції, Хорватії та Швеції.

"Активна позиція Національного банку України у співпраці з міжнародними організаціями, центральними банками, регуляторами фінансового сектору та інвесторами допомагає будувати міцну, прозору та надійну фінансову систему в Україні. Я переконаний, що цей круглий стіл стане платформою для експертних дискусій і допоможе визначити можливості для інституційного зростання кожного учасника", – зазначив у вітальній промові Сергій Ніколайчук, заступник Голови Національного банку України.

Три ключові тренди, які були в центрі уваги учасників:

Цей тренд відзначили всі учасники зустрічі. Спікери заходу також наголошували на важливості підтримання регулярного діалогу з міжнародними партнерами, розбудови мережі контактів та постійного підвищення рівня експертності фахівців через стратегічне планування та пріоритезацію завдань.

Пандемія, спричинена COVID-19, простимулювала активний розвиток цифрових технологій. Віртуальні форми співпраці стали фактично головними формами взаємодії за рахунок гнучкості та швидкості організації заходів, охоплення ширшої аудиторії, здатності мобільно реагувати на виклики сьогодення.

Як підкреслила голова Національного банку Сербії Йоргованка Табаковіч, у нестабільні часи роль надійного та ефективного центрального банку стає ключовою. Нині перед інституціями стоїть завдання зберегти свою незалежність, виваженість і водночас реагувати на щоденні динамічні зміни. За її словами, саме співпраця центробанків на міжнародному рівні допоможе подолати майбутні виклики. Адже така взаємодія дає змогу краще розуміти один одного, вчитися та вдосконалюватися на вдалих прикладах колег, продовжуючи в такий спосіб світову практику центральних банків.

Презентацію пані Йоргованки Табаковіч розміщено на сайті Банку міжнародних розрахунків, що свідчить про важливість ініційованої НБУ події для міжнародної спільноти центробанків.

"Міжнародне співробітництво є важливим елементом діяльності кожного центробанку. Ефективність та результативність у цій сфері значною мірою сприяють нашим успіхам у макроекономічній та фінансовій стабілізації, економічному зростанні та проведенні реформ", – підкреслив Володимир Кучин, начальник Управління європейської інтеграції та міжнародних програм Національного банку України.

Загалом учасники міжнародного круглого столу відзначили актуальність тем для обговорення та підтвердили готовність брати участь у подібних заходах у майбутньому задля обміну досвідом та аналізу нагальних питань, що постають перед фахівцями у сфері міжнародного співробітництва.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Якісні рибні корми – важливий фактор успішного розвитку української аквакультури

Прочитайте повну статтю

«Росія неодмінно відповість за жахливі злочини в Україні», – заступниця Держсекретаря США Узра...

Прочитайте повну статтю

Українці подали через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів до...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Маємо вибудовувати механізми, щоб представники на місцях ставали більш спр...

Прочитайте повну статтю

Відбувся практичний семінар на тему: «Постзаконодавчий контроль як інструмент оцінки якості зак...

Прочитайте повну статтю

Відбулась презентація дослідження «Статус депутатів місцевих рад»

Прочитайте повну статтю

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких закон...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко зустрівся із Віце-Прем’єр-Міністром, Міністром внутрішніх справ Румунії Кетеліном...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь