Денис Малюська та Олександр Банчук взяли участь у пленарному засіданні Робочої групи ОЕСР


Червень 14
15:15 2024

13-14 червня 2024 року Міністр юстиції України Денис Малюська та його заступник Олександр Банчук взяли участь у пленарному засіданні Робочої групи Організації економічного співробітництва та розвитку з питань хабарництва (WGB) в межах робочого візиту до м. Париж, Французька Республіка.

Учасники делегації підкреслили, що приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з підкупом іноземних державних посадових осіб у міжнародних ділових операціях (далі — Конвенція про боротьбу з хабарництвом) є важливим для України в контексті набуття членства в ОЕСР.

Під час візиту Денис Малюська та Олександр Банчук зустрілися з Джулією Фромхольц, Головою секретаріату WGB, керівником Антикорупційного відділу ОЕСР (DAF), Амелі де Моншалін, Послом Франції при ОЕСР та Крісом Басіурскі, Головою Робочої групи ОЕСР з питань хабарництва, керівником делегації Великобританії.

Міністр юстиції подякував Уряду Франції за надану підтримку Україні в умовах війни. Зокрема, йшлося про співпрацю в рамках Програми ОЕСР для України та проєктів підтримки, які сприяють наближенню до того дня, коли наша держава буде готова розпочати переговори про членство в Організації. Він підкреслив, що реформи, над якими працює Уряд України разом з ОЕСР, також сприяють інтеграції України до ЄС.

Денис Малюська відзначив підтримку, яку надають міжнародні партнери в контексті налагодження співпраці з Робочою групою ОЕСР з питань хабарництва (WGB) з метою досягнення Україною прогресу на шляху до повноцінного членства в Робочій групі. За його словами, протягом 2022-2023 років було проведено аналіз прогалин в українському законодавстві та розроблено відповідні зміни до нього.

Також Міністр юстиції поінформував партнерів про те, що Урядом України було розроблено нову концепцію та пакет законопроєктів у відповідності до ключових вимог Конвенції ОЕСР проти хабарництва. Він підкреслив, що до розробки вказаних ініціатив долучилися органи державної влади, представники бізнесу, громадянського суспільства та наукового співтовариства.

Довідково

У серпні 2022 року Україна подала запит на статус учасника Робочої групи і отримала його 28 лютого 2023 року після проходження попереднього оцінювання. З отриманням статусу учасника Україна зобов’язалась протягом 2 років завершити приведення законодавства у відповідність до Конвенції та пройти оцінювання відповідності для отримання статусу повноцінного члена і доступ до всіх інструментів групи.

ОЕСР є творцем загальноприйнятих стандартів у різних галузях. Саме тому приєднання до Робочої групи ОЕСР та імплементація Конвенції і відповідних стандартів матимуть такі переваги:

Крім того, Робоча група відповідальна  за дочірній проєкт спільно з НАБУ, в межах якого працює від моменту свого заснування – Антикорупційна мережа для країн Східної Європи та Центральної Азії (OECD/ACN), яка з одного боку здійснює моніторинг антикорупційних реформ відповідно до Стамбульського плану з боротьби проти корупції, а з іншого – проводить заходи (семінари, тренінги) для правоохоронців з країн Східного партнерства та Центральної Азії з питань боротьби з корупцією.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь