Євгенія Кравчук: І російські артисти, і українські запроданці будуть позбавлені почесних звань


Березень 22
12:13 2023

Український парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт №8374, який пропонує розширення підстав для позбавлення артистів почесних звань.

За словами народної депутатки, заступниці голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук, цей документ надає можливість зняти всі державні нагороди і спеціальні звання із так званих «артистів-рашистів».

«У нашому законодавстві є певна колізія й Президент України може видати указ про позбавлення нагород тільки якщо в законодавстві прописано підстави. Наразі такою підставою є лише вирок суду, а суди, як відомо, у нас тривають довго. Тому ми пропонуємо можливість зняти нагороди, якщо офіційно артист чи так званий «діяч культури» перебуває у санкційному списку», - пояснила парламентарій.

Вона додала, що йдеться не лише про осіб із російської федерації, які свого часу багато років тому отримали звання заслуженого чи народного артиста України.

«Такі особи як Кіркоров чи Басков у нас давно під санкціями. Закон стосуватиметься й українських запроданців, які виступають у росії та розважають російську публіку», - зауважила політикиня.

Вона наголосила, що до цього законопроєкту була прикута увага громадськості, а народні обранці отримували багато звернень з приводу того, що необхідний дієвий механізм позбавлення почесних звань артистів, які працюють проти нашої держави.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь