Кінологи Держприкордонслужби розпочали спеціалізоване навчання в Іспанії


Березень 22
15:17 2023

ОБСЄ та Цивільна гвардія Королівства Іспанії допомагають зміцнити кінологічний потенціал України в боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

Днями ОБСЄ та Цивільна гвардія розпочали спеціалізований інструкторський курс для українських правоохоронців у Кінологічному центрі Цивільної гвардії Королівства Іспанії. У чотиримісячному навчанні беруть участь шестеро українських прикордонників та двоє представників Державної митної служби України.

Спершу учасники курсу вивчатимуть досвід, як кінолог обирає цуценя для спільної роботи, згодом, уже в тандемі з новим чотирилапим іспанським напарником, українські правоохоронці опанують спеціалізовану кінологічну справу, а із завершенням практики кінологи разом із новими вухастими друзями повернуться в Україну для втілення навичок у службі та передачі досвіду своїм колегам.

«Визнаючи важливу роль кінологічного компонента в протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, а також іншим формам транснаціональної організованої злочинності, ця спільна акція є внеском у посилення безпеки в регіоні ОБСЄ», — підкреслив Олександр Савельєв, керівник проєктів ОБСЄ на офіційній церемонії відкриття.

Комплексна чотиримісячна навчальна програма, побудована на європейських стандартах та найкращих практиках, спрямована на вдосконалення методологій навчання собак Держприкордонслужби та Держмитслужби з виявлення зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

«Програма курсу призначена для задоволення конкретних потреб у навчанні обох установ, визначених шляхом серії спільних консультацій та обмінних візитів упродовж попередніх років до України та Іспанії за сприяння ОБСЄ», — зазначив підполковник Гільєрмо Рейес, голова Цивільної гвардії Королівства Іспанії.

Ризики незаконного обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин значно загострилися в умовах російської військової агресії проти України і становлять загрозу європейській безпеці. Це вимагає цілісного підходу та негайних спільних дій для запобігання потраплянню зброї, боєприпасів та вибухових речовин у чужі руки.

«Державна прикордонна служба України робить усе можливе для боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин. А також підвищує комфорт, безпеку та швидкість перетину кордону через впровадження інновацій і через міжнародну співпрацю. Ми вдячні ОБСЄ та Цивільній гвардії за допомогу та розглядаємо цей курс як важливий крок у просуванні кінологічного потенціалу України», — підкреслив учасник курсу Сергій Любинецький.

Ініціатива є частиною позабюджетного проєкту ОБСЄ «На підтримку зміцнення спроможностей української влади в запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин у всіх його аспектах», що фінансується Європейським Союзом, урядами Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії та Словаччини, а також за підтримки Литви та Польщі.

Державна прикордонна служба України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь