Комітет з питань економічного розвитку обговорив інструменти торгового захисту


Червень 18
12:08 2024

17 червня 2024 року у Комітеті з питань економічного розвитку відбулася робоча нарада, на якій було обговорено ефективність застосування інструментів торгового захисту з боку Міністерства економіки в умовах воєнного стану.

Участь у заході взяли народні депутати - члени Комітету з питань економічного розвитку, представники Міністерства економіки, Міністерства аграрної політики та продовольства, Офісу Президента України, члени Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, а також представники бізнесових кіл, профільних галузевих асоціацій, експертного середовища та інші стейкхолдери.

«Українські виробники продовжують бути системно дискриміновані у власній державі по відношенню до імпорту, - зазначив заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський у своєму вступному слові. Така ситуація є наслідком багаторічної практики укладання економічних угод з політичних мотивів з одного боку, і пріоритезації споживача перед виробником з іншого.

Якщо раніше це було проблемою власне українських виробників, то тепер це питання національної безпеки. Адже коли купується товар українського виробника, до 40% коштів йде у державний бюджет на фінансування ЗСУ. Коли ж купується імпорт - українська держава ці кошти втрачає.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, яка приймає рішення за результатами розслідувань проти недобросовісного імпорту, з початку повномасштабного вторгнення збиралась лише кілька разів. Самі ж розслідування тривають неприйнятно довго. І в дуже рідкісних випадках передбачають запровадження попередніх заходів.»

У ході заходу відбулась цікава дискусія та жваве обговорення наявних інструментів та способів торгівельного захисту вітчизняних товаровиробників, а також проблематики їх застосування, особливо в умовах, що склалися.

У підсумку заходу було наголошено на необхідності наступних рішень:

▪️ Процедури антидемпінгових, а також інших розслідувань в інтересах українських виробників мають бути максимально спрощені та прискорені.

▪️ Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі стосовно розгляду звернень українських виробників має збиратись частіше і працювати як годинник.

▪️ Визначення інтересів українського виробника ключовим пріоритетом.

Саме такі зміни відповідають державній економічній політиці «Зроблено в Україні» та дають Україні шанс подолати дисбаланси в економіці.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь