Поліцейські евакуюють людей з Авдіївки, яка знаходиться в "червоній зоні"


Квітень 01
18:29 2023

Евакуаційна група «Білий Янгол» вивозить мешканців на бронекапсулі та супроводжує тих, хто виїжджає на власному транспорті. Щоб допомогти всім і максимально швидко реагувати на обстріли, поліція сформувала додаткові екіпажі.

Евакуація відбувається під координацією Донецької ОВА, задіяно також рятувальників ДСНС. В Авдіївці залишається близько 1900 мешканців. Більшість з них живуть у приватному секторі в старій частині міста. Окрім «Білих Янголів», до «червоної зони» спрямовано зведені загони поліції. Завдання правоохоронців – миттєва допомога населенню під час авіаударів та артилерійських атак, кількість яких значно зросла.

Вулиці Авдіївки – вимерлі. Люди виходять з укриттів тільки за їжею, водою або в лікарню. Але кожен вихід – смертельний ризик. «Нещодавно жінка загинула, коли пішла до свердловини набрати води. Чоловік отримав поранення», - розповідає член екіпажу «Білий Янгол» Геннадій Юдін.

Щоб проїхати до потрібної адреси, поліцейський змушений спочатку розчистити дорогу від шматків бетону й пластику – того, що раніше було будинком. Вирви від снарядів та осколки Геннадій обережно об’їжджає. У броньованому авто – запасні колеса, медичне знаряддя, дитячі бронежилети. Все, що може знадобитися для порятунку.

Цього разу поліцейські евакуювали літніх людей, яких попросили забрати їхні родичі, що виїхали раніше. Один з мешканців спершу посадив на борт кішку та дворову собаку Аліску, за якою доглядав і забрав із собою у безпечне місце. «Підвал ходив ходором, коли били ракетами. Було дуже страшно», - розповідає інша пасажирка.

Обидва «Білі янголи» - місцеві й розуміють жителів, бо і їхні сім’ї переживають те ж саме. «Ось тут на п'ятому поверсі жила моя бабуся», - показує вигорілий будинок «білий янгол» Дмитро Соловій.

Поліцейські об’їхали локації, де можуть бути люди, вмовляючи їх виїхати. Окрім того, по маршруту перевірили майно в розбитих магазинах, де можуть діяти мародери. Після ракетного удару «янголи» знайшли на землі пошматований, але вцілілий прапор і повернули його на місце майоріти як символ незламної Авдіївки.

Поки готувався цей матеріал, в Авдіївці сталася трагедія – внаслідок обстрілу загинув 5-місячний малюк та його бабуся. Батьки госпіталізовані з травмами. За день до прильоту поліцейські вмовляли матір виїхати й врятувати дитину. Це була не перша спроба переконати жінку, але марно. Ворог хаотично б’є по житлових будинках, тож єдиний спосіб вижити - евакуюватися, поки не пізно.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Друзі: версія улюбленого серіалу від прикордонників

Прочитайте повну статтю

Галина Михайлюк: У реаліях воєнного часу створення безпечного середовища у закладах освіти є од...

Прочитайте повну статтю

«Ветерани – майбутнє» – у столиці України відбувся форум, присвячений розвитку спортивної реабі...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 543 млн грн

Прочитайте повну статтю

Оголошення про продаж рухомого майна

Прочитайте повну статтю

Парламентська делегація Молдови відвідала Україну на запрошення Комітету з питань інтеграції Ук...

Прочитайте повну статтю

Олена Шуляк: Україні потрібні спроможні, заможні та інклюзивні громади

Прочитайте повну статтю

МВС України підтримало спортивні змагання «Київ Незламний» для військовослужбовців та ветеранів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь