Понад 69 млн грн збитків: ДБР повідомило про підозру колишньому керівнику підрозділу казенного підприємства
Захист державних ресурсів і протидія зловживанням у сфері надрокористування залишаються одним із пріоритетів Державного бюро розслідувань.
Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому начальнику одного з підрозділів казенного підприємства «Кіровгеологія», дії якого, за даними слідства, завдали державі збитків на понад 69 млн гривень.
Посадовець організував незаконний видобуток габро — цінної кам'яної породи, яку використовують для виготовлення пам'ятників, облицювальних плит та інших виробів із природного каменю. Роботи проводилися на ділянках родовища, які не були передбачені проєктною документацією та не входили до меж наданого спеціального дозволу на користування надрами. Вартість незаконно видобутої сировини оцінюється у понад 47 млн гривень.
Крім того, за даними слідства, фігурант запровадив реалізацію частини видобутої продукції за штучно заниженими цінами. Для цього до внутрішніх документів підприємства було включено категорію продукції, яка фактично дозволяла продавати камінь значно дешевше його реальної вартості. У результаті державному підприємству завдано збитків на понад 22 млн гривень.
Колишньому керівнику повідомлено про підозру у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення та розтраті майна в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 240, ч. 5 ст. 191 КК України).
Санкції статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває. Встановлюються усі особи, причетні до реалізації незаконної схеми, а також вживають заходів для відшкодування завданих державі збитків.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.