Про іноземців в Україні під час війни йшлося на робочій зустрічі в Умані


Березень 31
12:18 2023

На Черкащині постійно проживає 9 320 іноземців, ще 1 912 тимчасово перебувають на території області.

Саме про документування та перебування іноземців в Україні під час війни йшлося на робочій зустрічі працівників Уманського відділу УДМС у Черкаській області та Уманського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Через воєнний стан міграційне законодавство України не зазнало суттєвих змін. Громадяни держав із безвізовим порядком в’їзду мають змогу перебувати на території України не більше 90 днів протягом 180, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

У разі виникнення необхідності продовження строку перебування в Україні та наявних для цього підстав, іноземці звертаються із заявою до підрозділу Міграційної служби за місцем проживання.

Протягом січня-лютого 2023 року продовжено строк перебування на території України 21 іноземцю та особам без громадянства.

За наявності підстав іноземець може отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні, що надасть можливість вільно перебувати її на території протягом строку дії посвідки та право вільного перетину кордону. На Черкащині найпоширенішими підставами оформлення посвідок на тимчасове проживання для іноземних громадян є возз’єднання сім’ї з громадянами України, волонтерська діяльність та навчання у закладах вищої освіти України.

Отримавши дозвіл на імміграцію іноземець може подати заяву на оформлення посвідки на постійне проживання.

Протягом 2 місяців 2023 року на Черкащині оформлено іноземцям 89 посвідок: 45 − на постійне місце проживання та 44 − на тимчасове проживання.

Варто зазначити, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються правами й свободами та мають обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. За порушення строку перебування в Україні іноземці несуть адміністративну відповідальність.

Управління ДМС у Черкаській області

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь