"Рибні аукціони доводять ефективність розпочатої рибної реформи" - Олександр Гайду


Березень 17
18:13 2023

Держрибагенство оприлюднило дані ефективності електронних торгів на промисловий вилов риби, які були започатковані урядовою постановою наприкінці минулого року. Так, станом на 16 березня проведено 239 аукціонів. Загальна вартість лотів по аукціонам, що відбулись, згідно даних "ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ" складає близько 190 млн грн при стартовій майже 8 млн грн.

В результаті аукціонів до місцевих бюджетів орієнтовно за місяць перераховано 9,5 млн грн. Для порівняння: сплата за промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах за увесь минулий рік була майже така ж - 10 млн грн.

«Ми бачимо, що по всіх реалізованих аукціонах сума, запропонована переможцями, значно перевищувала стартову ціну. Іноді збільшувалась у 50 разів. Це напряму впливає і на збільшення надходжень до місцевих бюджетів», - коментує ситуацію в рибній галузі голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його словами, рибна галузь дійсно потребує потужних змін. Адже через російську агресію збитки рибного господарства України у 2022 році склали майже 50 мільйонів доларів. Зменшилися виробничі потужності, постраждали рибні господарства, збільшились видатки та скоротились доходи у підприємців, що займалися промисловим рибальством.

«Після Перемоги Україні доведеться роками відновлювати наші рибні ресурси. Поки ж, українці споживають переважно імпортну рибу. Це понад 80%. Тому варто приймати потрібні рішення вже зараз. І аукціони - це лише частина реформи. Галузь потребує більших змін. Зокрема, необхідна швидка видача дозвільних документів в електронному вигляді, створення Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю «Є-риба», встановлення законодавчих вимог до рибоприймальних пунктів, посилення контролю за виловом риби», - підкреслив Олександр Гайду.

Всі ці новації пропонує законопроект №7616, який реалізує рибну реформу. Він ухвалений парламентом у першому читанні і готовий до розгляду у другому.

Супутніми до нього є проект Закону про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства №8119, а також проект щодо забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів, який на даний час розробляється.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь