Україна експортувала 3,8 млн тонн агропродукції за першу половину березня


Березень 28
12:12 2023

На тлі високих ризиків та попри ракетні обстріли нашої країни з боку країни-агресора, Україна щоденно виконує свої зобов’язання у забезпеченні продовольчої безпеки в світі, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики за 15 днів березня 2023 року Україна експортувала 3,8 млн тонн агропродукції. Це лише на 100 тис. тонн більше, ніж за 15 днів лютого. Відповідно поставки за деякими сільськогосподарськими культурами суттєво не змінилися в порівнянні з останнім місяцем зими. Найбільше з-поміж усіх культур зменшилися (на 153 тис. тонн) відвантаження пшениці - до 827 тис. тонн.

Зазначається, що пропозиція зерна на початок сезону становила понад 70 млн тонн за рахунок великих перехідних залишків, які Україна сформувала через війну, коли перші місяці експорт був майже неможливий. З липня 2022 року, початку нового сезону, з України поїхало 34,8 млн тонн пшениці, кукурудзи та ячменю. Річне споживання становить 17,6 млн тонн, тобто зерна в країні достатньо і для внутрішніх потреб, і для експорту, який формує валютну виручку та стримує від падіння курс національної валюти.

В той же час, поставки кукурудзи незначно зросли. За першу половину березня цієї культури поїхало на 250 тис. тонн більше, ніж за 15 днів лютого, - 2 млн тонн. Незначне зростання відбулось і в поставках соняшникової олії - на 18 тис. тонн, і становить 248,1 тис. тонн.

Натомість майже на 80 тис. тонн зменшилися відвантаження шроту: 165,8 тис. тонн за половину березня проти 246 тис. тонн за два тижні лютого.

Малопомітне зменшення спостерігається і у відправках ячменю. Його поїхало на 9 тис. тонн менше за два тижні березня, ніж за той же період лютого - 152,3 тис. тонн. Майже незмінними є і поставки сої - 227 тис. тонн. Зростання відбулося лише на 7 тис. тонн.

Таке ж незначне збільшення стосується і відправок ріпаку. За 15 днів березня експортовано 39,6 тис. тонн. Це на 5 тис. тонн більше, ніж було за перші два тижні лютого.

Поставки насіння соняшнику у березні зросли на 25 тис. тонн - до 108 тис. тонн. Відправки олії соєвої збільшено з 11,5 тис. тонн до 14 тис. тонн.

Загальна картина обсягу аграрної продукції, який вже перетнув кордон України у відсотках за 15 днів березня, така: 53,3% посідає кукурудза, 21,7% - пшениця, 6,5% - соняшникова олія, 5,9% - боби, 4,3% - шроти, 4% - ячмінь, 2,8% - насіння соняшнику, 1,04% - ріпаку, 0,4% - соєвої олії.

Вивезення аграрної продукції в розрізі транспортування за першу половину березня: портами (морськими та річковими) відправлено 3 млн тонн, залізницею - 508,3 тис. тонн, автомобілем - 248,2 тис. тонн, поромом - 55,3 тис. тонн.

Загалом з 1 березня 2022 року по 15 березня 2023 року Україна відвантажила 54,6 млн тонн зернових, зернобобових, олійних культур та продуктів їх переробки. Із них - 23,4 млн тонн кукурудзи та 12,2 млн тонн пшениці. Третє місце посідає олія соняшникова - 4,3 млн тонн.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь