Україна і Туреччина підписали пакет документів, що поглиблюють співпрацю між країнами
3 лютого відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом, а також пройшло засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня, за підсумками яких підписано низку важливих двосторонніх документів.
Зокрема, укладено Угоду про вільну торгівлю між Україною й Туреччиною. Документ підписали Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр торгівлі Туреччини Мехмет Муш.
За словами Президента України Володимира Зеленського, Угода дає нові можливості для бізнесу, відкриває нові ринки, дає нові здобутки й прибутки, нові робочі місця, інвестиції, зростання ВВП двох країн і добробуту наших народів.
«Навіть до підписання Угоди наша взаємна торгівля встановила рекорд і зросла за минулий рік до 7 мільярдів доларів – більш ніж наполовину. Це доказ, що наша мета, прагнення президентів двох країн – а це 10 мільярдів доларів, – більш ніж реальна. А Угода про вільну торгівлю допоможе досягти її більш швидко, ніж очікували», – зазначив Володимир Зеленський.
Глава держави наголосив, що особливу увагу під час переговорів було приділено співпраці в оборонній та авіаційній промисловості.
«Це один із локомотивів нашого стратегічного партнерства. Наша мета – реалізація конкретних проектів, створення спільних підприємств, обмін досвідом та технологіями», – сказав Володимир Зеленський, коментуючи підписання Рамкової угоди між урядами України й Туреччини про співробітництво у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях.
«Це нові технології, нові робочі місця, зміцнення обороноздатності України», – висловив переконання Глава держави.
Рамкова угода має надати подальший поштовх українсько-турецькій співпраці у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях, зокрема в питанні розробки, виробництва та експлуатації безпілотних літальних апаратів сімейства Bayraktar.
Документ визначає умови співробітництва, спрямовані на забезпечення ефективного використання виробничого та науково-технічного потенціалу сторін, та обов’язки сторін.
Реалізація Угоди сприятиме посиленню обороноздатності України, приведе до активізації двосторонньої економічної співпраці та створить додаткове підґрунтя для залучення інвестицій у сферу високих технологій та вказані галузі. А участь українських фахівців у процесі розробки, виробництва, обслуговування, ремонту, модернізації безпілотних літальних апаратів та їх залучення до професійного навчання дасть змогу підвищити їхню кваліфікацію у сфері високих технологій.
До складу української делегації увійшов Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Павло Рябікін.