В Україні відкрито офіс Організації економічного співробітництва та розвитку


Березень 09
15:00 2023

"В Україні відкрився офіс Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР - OECD). Це хороша новина для української економіки" - повідомляє заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

"Що таке ОЕСР? Це клуб багатих країн, який налічує 38 учасниць. Більшість з них мають високі доходи громадян і високий індекс людського розвитку. Вони генерують 2/3 світового ВВП. Серед них Велика Британія, Німеччина, Норвегія, США і Канада, Швейцарія, Японія, Південна Корея, Швеція, Франція, Італія, Австралія та інші. Тобто, майже всі провідні економіки світу.

Організація була заснована ще в 1948 році для допомоги реалізації Плану Маршалла щодо економічної реконструкції Європи після світової війни.

Щоб бути членом ОЕСР країна має бути правовою демократією з ринковою економікою, імплементувати міжнародні податкові стандарти та інструменти запобігання корупції. До речі, у березні 2014 року ОЕСР призупинила процес вступу росії через її політику стосовно України.

Які наслідки для України матиме поглиблення співпраці з ОЕСР? На відміну від Світового банку чи МВФ ця організація не дає позик, але сприяє наданню фінансової допомоги та дешевим кредитам. Приєднання до ОЕСР допомагає збільшити інвестиції та розвивати торгівлю.

Загалом імплементація правил і стандартів країн-членів ОЕСР - це квиток до кола розвинених економік. Наприклад, ОЕСР визначає, що бенчмарком по частці переробної промисловості у ВВП є показник у 20-25%. Україна зараз має 10%. Те саме стосується частки продукції переробної промисловості в експорті. За стандартами ОЕСР цей показник має бути в районі 70%. А в Україні по результатами 2021 року він був 37%.

Кабінет Міністрів України зазначає, що триває робота над Програмою для України, реалізація якої дозволить перейти до Дорожньої карти щодо отримання членства.

Нагадаю, у липні минулого року під час Міжнародної конференції з питань відновлення України в Лугано Україна подала заявку щодо набуття членства в ОЕСР. А 5 жовтня ОЕСР почала переговори про вступ України.

На початку лютого цього року Верховна Рада України затвердила закон про ратифікацію Угоди між Урядом України та ОЕСР.

І от вже маємо представництво організації в Україні."

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розширюємо підтримку цифрових проєктів: до програми EGAP долучилися Херсонська, Хмельницька та...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині стартував ІІІ Меліоративний форум ''Реформування та відновлення меліорації''

Прочитайте повну статтю

Ні – маніпуляціям!   

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 62 від 18 липня 20...

Прочитайте повну статтю

За ініціативи Агентства АМКУ розглянув питання оптимізації строків розгляду заяв на концентраці...

Прочитайте повну статтю

АРМА закликає народних депутатів підтримати законопроєкт 11280-1

Прочитайте повну статтю

Відбувся форум Партнерство заради безпеки в сировинній галузі

Прочитайте повну статтю

ДСНС України отримала від Німеччини матеріально-технічну допомогу

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь