Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо застосування санкцій


Березень 20
18:12 2023

20 березня 2023 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій (реєстр. №8392 від 27 січня 2023 року), поданий народними депутатами України Масловим Д.В., Павлішем П.В. та іншими народними депутатами України.

За визначенням ініціаторів законопроекту, він спрямований на удосконалення порядку стягнення активів фізичних та юридичних осіб в дохід держави відповідно до Закону, забезпечення належного розгляду Вищим антикорупційним судом справ про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини першої статті 4 Закону, та створення Державного реєстру санкцій.

Так, у законопроекті запропоновано внести зміни до Закону України «Про санкції» від 14 серпня 2014 року №1644-VII (далі - Закон), які передбачають створення Державного реєстру санкцій з метою надання публічного доступу до актуальної та достовірної інформації про всіх суб’єктів, щодо яких застосовано персональні санкції відповідно до цього Закону. Також передбачаються зміни до статті 51 Закону, які встановлюють спеціальний строк звернення із заявою до суду, а саме - протягом строку дії воєнного стану, визначеному указом Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Крім зазначеного, законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких збільшуються строки розгляду таких справ в судах першої та апеляційної інстанцій, а також передбачається можливість проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини рішення (скорочене рішення).

Водночас Парламент доручив Комітету Верховної Ради України з питань правової політики доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням пропозицій і поправок суб’єктів права законодавчої ініціативи, а також з урахуванням пропозицій, висловлених у висновку Комітету Верховної Ради України з питань правової політики від 2 березня 2023 року відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь