Видворення українців з території півострова – судитимуть окупаційну суддю з Криму


Березень 15
18:16 2023

За процесуального керівництва прокуратури автономії до суду скеровано обвинувальний акт стосовно окупаційної судді незаконно створеного Євпаторійського міського суду Республіки Крим за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачена безпосередньо реалізувала політику держави-окупанта, яка спрямована на зміну демографічного складу населення півострова, та фактично забезпечувала незаконну депортацію українців.

Керуючись законодавством РФ, вона ухвалила рішення про видворення українців з території півострова. Своє рішення мотивувала нібито відсутністю  дозвільних документів та порушенням «правил перебування на території РФ».

Однак громадяни України, які на момент початку збройного конфлікту законно перебували в Криму, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права і не потребують жодних додаткових документів.

Тобто окупаційна влада не має законних підстав примусово переміщувати чи депортувати українців з місць свого проживання.

Фактично з самого початку окупації Росія розпочала зміну демографічного складу населення півострова. Кінцева мета якої полягає у витісненні з Криму громадян України, незгодних з окупаційним режимом, та заселенні півострова громадянами РФ. Усі ці дії є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Конвенції про захист цивільного населення 1949 року.

Спеціальне досудове розслідування здійснювало СУ ГУ НП в АР Крим і м. Севастополі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь