"Виноградарі можуть отримати гранти на розвиток господарств", - Олександр Гайду


Березень 14
21:00 2023

За 2022 рік площі виноградників зменшились на третину від довоєнних. Відповідно, скоротились і врожаї.

Шляхи вирішення цих та інших проблемних питань виноградарів обговорили під час комітетських слухань під керівництвом Голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду.

Серед учасників зустрічі - керівник операційного сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, члени комітету, представники Мінекономіки, Мінфіну, Держпродспоживслужби, керівники галузевих асоціації та фермери.

«Україна має потужний потенціал для нарощування виробництва вина. Наші вина можуть конкурувати із французькими, італійськими та іспанськими на світових ринках. І наша мета - посприяти розвитку виноградарства та виноробства, аби вивести галузь у ключову в аграрному секторі. Вона забезпечує місцеві бюджети надходженнями, а людей - робочими місцями. Загалом у виноградарсько-виноробній галузі зайнято більше 1 мільйона працівників», - зазначив Олександр Гайду.

Під час обговорення піднімалося питання скасування акцизного податку для виноробів на натуральні вина без додання спирту. Нульова ставка для вин без додання спирту діє і в деяких країнах ЄС. Учасники зустрічі наголосили на важливості спрощення процедури оформлення виноробної продукції на вивіз закордон для участі у конкурсах та розробці нових державних стандартів. Обговорили також можливість створення реєстру виробників винограду та вина, чи кадастру виноградників.

«Україна вже вдосконалює законодавство з урахуванням європейських стандартів. В той же час, ЄС буде підтримувати Україну у виході українських вин на світові ринки» - зазначив керівник операційного сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

«Для розвитку галузі разом з Мінагрополітики аграрний комітет розробляє проект закону про виноград та виноградне вино, який відповідатиме нормам ЄС та враховуватиме рекомендації аграріїв. Також сприяємо грантовій підтримці виноградарів. У 2023 році більше 1 мільярда гривень спрямують на розвиток виноградарства, садівництва, ягідництва та тепличного господарства», - підсумував Олександр Гайду.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь