Завжди казала, що хочу бути стрільцем, - кулеметниця Нацгвардії з позивним «Фенікс»


Березень 08
21:14 2023

Марія Коваль за професією інженер-проєктант автомобільних доріг. Вона працювала викладачем у виші, допоки в ньому не відкрили кафедру військової підготовки. Після закінчення кафедри жінка вирішила не полишати військову справу і підписала контракт із Національною гвардією.

Бути військовою волинянка мріяла з дитинства. Вона навчалася на будівельника та здобула інженерну спеціальність, яка у подальшому допомогла їй у військовій справі.

«У виші, де я працювала викладачем, відкрилася військова кафедра, тому вирішила спробувати себе там. Вступила на кафедру військової підготовки, а по закінченню підписала контракт із НГУ. Адже у 2014 році багато знайомих пішли добровольцями в АТО, дехто загинув. Тому дивлячись на їхній приклад, мені ще більше хотілося захищати рідну країну від клятих загарбників», - розповідає офіцер (кулеметник) бронегрупи НГУ з позивним «Фенікс».

Напередодні повномасштабного вторгнення спецпідрозділ «Омега» Марії повернувся з ротації зі сходу країни, де перебував понад п’ять місяців. Втім, військовослужбовиця намагалася берегти батьків, тому не казала, де перебувала і які завдання виконувала.

«Вранці 24 лютого командир подзвонив і сказав, що треба їхати. Спочатку нас відправили на Макарів Київської області, далі була Чернігівська область, ізюмський напрямок на Харківщині, луганський Северодонецьк. З кожного місця є випадки та бойові задачі, які запам’яталися, а це зустріч із різними людьми, зокрема з місцевим населенням. В очах досі стоять дітки з очима радості, як вони нас зустрічали на звільнених територіях», - згадує «Фенікс».

Про бойові завдання, які виконувала на бронемашині «Спартан» із бойовим модулем Сармат, та свій внесок у неминучу перемогу кулеметниця говорить неохоче. Однак зізнається, що на ізюмському напрямку трохи підбила ворожої техніки, яка досить потужно горить.

«Завжди казала, що  хочу бути стрільцем. Я до цього прагнула, фізичну підготовку підтягувала. Мені подобається військова справа, вивчати щось нове, а також здобувати навички і використовувати їх за призначенням», - додала Марія.

Відповідно до Указу Президента України, за проявлену особисту мужність та відвагу, стійкість та рішучість при виконанні військового та службового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя під час заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації офіцера (кулеметника) бронегрупи НГУ Марію Коваль нагороджено медаллю «За військову службу Україні».

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

На Одещині моряки-прикордонники збили три ворожі шахеди

Прочитайте повну статтю

На кордоні з Румунією прикордонники виявили викрадений автомобіль

Прочитайте повну статтю

Прикордонники на Одещині виявили вісьмох «незаконних туристів»

Прочитайте повну статтю

Загибла внаслідок нічного обстрілу Херсона – розпочато провадження

Прочитайте повну статтю

Заволодіння нафтопроводом «Самара-Західний напрямок» – повідомлено про підозру екслідеру «ОПЗЖ»...

Прочитайте повну статтю

Розстріляв авто з цивільними та дітьми у Бучі — судитимуть військовослужбовця зс рф

Прочитайте повну статтю

Викрито диверсантів, які на замовлення здійснювали підпали обладнання критичної інфраструктури...

Прочитайте повну статтю

Фахівці АРМА проводитимуть навчання з роботи із базою Orbis для викладачів та студентів ДТЕУ. Н...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь