Міністерство юстиції та Рада Європи обговорили прогрес у виконанні рішень ЄСПЛ
22 червня 2026 року у Міністерстві юстиції України відбулася двостороння зустріч керівництва Мін’юсту з делегацією Ради Європи, під час якої сторони обговорили прогрес у виконанні рішень Європейського суду з прав людини та впровадженні ключових правових реформ у контексті європейської інтеграції України.
Українську сторону представили т.в.о. Міністра юстиції Людмила Сугак та Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко. Делегацію Ради Європи очолила Директор з прав людини Клер Ові. До зустрічі також долучилися представники Департаменту з питань виконання рішень Ради Європи Павло Пушкар, Кетеван Цхомелідзе та Божена Маланчук.
Головною темою обговорення були стан національної системи виконання рішень ЄСПЛ та шляхи підвищення її ефективності.
Зокрема учасники обговорили ряд ключових та нагальних питань, такі як строки зберігання коштів, присуджених ЄСПЛ як справедлива сатисфакція, запобіганню виникненню нової заборгованості за рішеннями національних судів у межах виконання рішень ЄСПЛ у групі справ «Бурмич та інші проти України», подальші заходи щодо зміцнення незалежності судової влади в межах виконання рішень ЄСПЛ «Денісов проти України» та «Головчук проти України».
Окрема увага була приділена стану виконання безпрецедентного рішення ЄСПЛ у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії» та високий рівень координації та взаємодії української сторони та Ради Європи в цьому процесі.
Людмила Сугак висловила вдячність Раді Європи за послідовну співпрацю, всебічну допомогу й експертну підтримку, що мають особливе значення в умовах повномасштабної війни. Вона підкреслила, що послідовна спільна робота над виконанням рішень ЄСПЛ є чітким підтвердженням незмінності європейського курсу України та її відданості принципам верховенства права.
Зі свого боку Клер Ові позитивно оцінила високу результативність роботи та активну залученість Міністерства юстиції України, підтвердивши готовність Ради Європи й надалі надавати Україні необхідну підтримку. Сторони домовилися продовжити активну співпрацю та провести наступну зустріч, щоб оцінити досягнутий прогрес і визначити подальші кроки за узгодженими напрямами роботи.
Українська сторона наголосила, що особиста присутність європейських колег у Києві в умовах повномасштабної війни є переконливим проявом солідарності з Україною та відданості спільним європейським цінностям.
Підпишись на наш Телеграм