Шлях відновлення: делегація з Японії відвідала зруйнований Національний музей «Чорнобиль»
Із дня, коли російська ракета влучила в Національний музей «Чорнобиль» минув місяць. Державний секретар МВС Інна Ящук разом із директоркою музею Віталіною Мартиновською розповіли японській делегації на чолі з Державним міністром закордонних справ Японії Аяно Куніміцу про наслідки ворожої атаки на заклад.
До складу іноземної делегації також увійшли помічник Державного міністра закордонних справ Шімпей Отаке, директор Управління Центральної та Південно-Східної Європи та країн Балтії Такеру Терао, директор III Управління планування допомоги країнам Наоко Мацуура, заступник директора Управління Центральної та Південно-Східної Європи Дайске Мінаміно, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Масахіро Такехана та Перший секретар Такао Асамура.
На початку зустрічі Інна Ящук розповіла партнерам про історію створення музею, його осучаснення та руйнування внаслідок російського ракетного удару 24 травня 2026 року. Державний секретар зазначила, що за останні 2 роки ідеєю Міністерства внутрішніх справ України було відновлення музею «Чорнобиль» і всебічне висвітлення правди про катастрофу на Чорнобильській АЕС всьому світові:
Як зазначила Інна Ящук, усі архівні матеріали та документи, які підтверджують злочинні дії радянської влади під час аварії на Чорнобильській АЕС – збережені. Окрім унікальних артефактів, музей був насичений сучасними цінними експозиціями, інтерактивними технологіями, які впроваджувались в реконструкцію, спираючись на запозичений європейський досвід.
Під час огляду зруйнованих експозицій музею, партнери змогли побачити й залишки хвостової частини ракети, яка влучила в будівлю. Також делегація ознайомилась із вцілілими експозиціями, зокрема з тими, які були виготовлені японською стороною й представлені в освітньому просторі.
Під час обговорення наслідків ворожого удару по музею й подальших кроків щодо його відновлення партнери також переглянули відео, де показано, яким заклад був одразу після відкриття й те, що незабаром з ним зробила країна-агресор.
За словами Державного секретаря МВС Інни Ящук, за розпорядженням Кабінету Міністрів України створюється наглядова рада, в межах якої музей відвідують закордонні партнери, які вже заявили про готовність надавати підтримку у відбудові музею, аби якнайшвидше відновити його роботу.
Департамент комунікації МВС