Запорізькі поліцейські повідомили екс керівнику комунального підприємства та його спільнику про підозру в розтраті 1 100 000 гривень бюджетних коштів
Слідчі відділу поліції №4 (Космічний) під оперативним супроводом управління протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Департаменту кіберполіції та процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури встановили, що протягом 2023–2025 років фігуранти уклали 6 договорів про надання ветеринарних послуг. Попри те, що приватна фірма перейшла на спрощену систему оподаткування і звільнялася від сплати ПДВ, спільники не знизили ціну угод, а безпідставно заклали суму цього податку в вартість послуг, привласнивши гроші з місцевого бюджету.
Своїми діями службовці спричинили місцевому бюджету збитки на загальну суму понад 1 111 000 гривень.
Під час санкціонованого обшуку в одного з фігурантів правоохоронці вилучили електромобіль, 2 500 000 гривень, понад 205 000 доларів та 50 000 євро.
Наразі слідчі повідомили обом чоловікам про підозру: директору комерційної структури - особисто, а колишньому очільнику комунального підприємства - заочно, оскільки на цей час він перебуває за межами України. Їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
За скоєне підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Відділ комунікації поліції Запорізької області